Prostowanie włosów

Mimo iż wydaje się to prostą czynnością nie należy wpadać w pułapkę. Prostowanie jest jednym zabiegów, podczas którego bardzo łatwo zniszczyć trwale włosy.

W sklepach ze sprzętem AGD jest duży wybór prostownic, w różnych cenach. Najlepsze dla włosów są prostownice z materiałów ceramicznych. Od tego także zależy to czy włosy będą proste przez kilka godzin, jeden dzień czy nawet kilka dni.
Wiele mówi się o tym, że prostowanie włosów niszczy włosy, to prawda! Dlatego uważaj, aby nie prostować zbyt długo i często. Jeżeli będziesz prostować włosy okazjonalnie i zachowasz przy tym zdrowy rozsądek Twoje włosy nigdy nie uszkodzą się na trwałe.
Prostować włosy zaczynamy  od nasady. Należy opuszczać prostownicę od nasady do końcówek jednolitym tempem. Czynność tę wykonuje się równomiernie, ale i energicznie. Przytrzymując prostownicę długo możesz mocno i trwale uszkodzić włos poddając go tak wysokiej temperaturze. Dużo lepiej jest prostować kilkukrotnie ten sam kosmyk włosów aniżeli przytrzymać prostownicę w jednym miejscu przez dłuższy czas.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: